Naše asistentka Kübra Kiraç

Na konci školního roku jsme byli informováni, že jsme zahraničního asistenta získali.

naše asistentka Kübra

Naši školu si vybrala turecká studentka učitelství anglického jazyka na jedné z nejlepších univerzit v Turecku (tato informace o univerzitě pochází od naší turecké kolegyně z projektu Comenius - Partnerství škol).

Naše asistentka se jmenuje Kübra Kiraç, žije a studuje v Istanbulu a velmi se těší na praxi na naší škole. Získala grant na osm měsíců, přijede v polovině září a zůstane u nás přibližně do poloviny května. Její mentorkou, která se o ni bude po celou dobu jejího pobytu starat, a kontaktní osobou pro úřady je vyučující Mgr. Alena Mahrová.

Kübra se zapojí především ve výuce anglického jazyka zejména na 2. stupni, ale určitě se objeví i ve výuce ostatních předmětů, i na 1. stupni, podle dohody s ostatními vyučujícími. Se svou výbornou znalostí angličtiny a naprostou neznalostí češtiny bude pro žáky výzvou i motivací. Ráda by v rámci svého asistentského úvazku vyučovala také turečtinu, vzhledem k tomu, že jedna z našich partnerských škol v Comeniu je z Turecka, předpokládáme, že se její nabídka setká u našich žáků se zájmem.

Kübra si připravuje několik prezentací a aktivit pro naše žáky, učitele a zájemce z řad rodičů a veřejnosti, aby nás seznámila se svou zemí, její kulturou, tradicemi, kuchyní a dalšími zajímavostmi. Velmi se do Brna těší a my uděláme vše pro to, aby se jí u nás líbilo.

Příjezd naší asistentky očekáváme v pátek 13. září odpoledne, poprvé ji ve škole uvítáme v pondělí 16. září. Původně jsme plánovali příjezd Kübry do Brna na konci srpna, bohužel vzhledem k délce trvání vyřízení víza se musel termín jejího příjezdu posunout až na září.